Başkan Büyükkılıç, Yetim çocukların coşkusuna ortak oldu

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Kentte herkesin, her kısmın yanında yer alan, bazen ağabeyi, bazen kardeşi, bazen amcası olan Lider Büyükkılıç, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde gerçekleşen programda yetimlerle kucaklaştı.

Kayserililerin uğrak yeri olan 1 milyon 260 bin metrekarelik Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde yer alan 60 bin metrekarelik aktiflik çayırında düzenlenen Yetim Kardeşler Çocuk Şenliği’ne Lider Büyükkılıç ve eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti Kayseri İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri, Yetim Yürekler Gülsün Derneği Temsilcisi Güray Hasçizmeci ve dernek gönüllüsü vatandaşlar, Kayseri Motor Spor Kulübü üyeleri ile yetim çocuklar katıldı.

Şenlikte açıklamalarda bulunan Lider Büyükkılıç, “Yetim yavrularımızı millet bahçemizin içerisindeki aktiflik çayırımızın üzerinde buluşturmak suretiyle daima birlikte onlarla birlikte eğlenmeye, keyifli bir ortam oluşturmaya, onları hediyelerimizle sevindirmeye, değişik etkinliklerle gönüllerinde yer etmeye ihtimam gösteriyoruz” dedi.

Büyükkılıç, yetimleri emanet olarak gördüklerini söz ederek, “Tabi onlar bizim için kıymetli, bize emanet, onların sevinci bizim sevincimiz. Keyifli bir ortam oluşturduğumuza inanıyoruz. Tıpkı vakitte bu yavrularımızın her birinin yerli ve ulusal anlayış içerisinde, İstiklal Marşımızı söylemek için adeta yarıştıklarını gördük. Bunlar da bizi gururlandırıyor. Bir yavrumuzda Kudüs’le ilgili bir şiirimizi okudu” diye konuştu.

İsrail’in Gazze’de uyguladığı zulme dikkat çeken Lider Büyükkılıç, şunları söyledi:

“Yetimlerle biz ilgileniyoruz lakin 10 binlerce yetim kalıyor. Milyonlarca insan topraklarından adeta soykırıma uğrayarak sürülüyor, yok ediliyor ve vicdanlar sızlamıyor. İnsanlığın bittiği bir noktada durduğunu daima bir arada görüyoruz. Bu hoş ülkemizde biz yetimlerimize sahip çıkarken öbürleri da adeta yetim bırakmak için çabalıyor. O açıdan birliğin, beraberliğin, dayanışmanın yanında, haklı olmanın yanında güçlü olmamız lazım. Birliğimizi, beraberliğimizi muhafazamız lazım. Teknolojiyi göz arkası etmeden ülkemizi de geliştirmemiz lazım. İnsanlığa ileti vermemiz, örnek olmamız lazım. Beşikteki yavruları, hastanedeki insanları, ekmek kuyruğundaki insanları bombalayan Siyonist İsrail adeta insanlığın yüz karası. İnsanlıkla onların alakası olmadığını, vicdanın onlarda kelam konusu olmadığını görüyoruz.”

“BU HOŞ YAVRULARIMIZA DA HOŞ BİR GELECEK HAZIRLAMAK İÇİN UĞRAŞ EDİYORUZ”

Büyükkılıç, yetim çocuklara hoş bir gelecek hazırlamak için yanlarında yer almaya çaba ettiklerini belirterek, “Bu hoş yavrularımıza da hoş bir gelecek hazırlamak için onların elinden tutarak, onlara anne, onlara baba olarak, büyükleri olarak en hoş formuyla birlik, beraberlik içerisinde yanlarında yer almaya çaba ediyoruz. Sizleri seviyoruz” sözlerini kullandı.

Minikler de Lider Büyükkılıç’a ‘Biz de sizi seviyoruz başkanım’ diyerek karşılık verdiler.

Büyükkılıç’a takviyelerinden ötürü teşekkür eden Yetim Yürekler Gülsün Derneği Temsilcisi Güray Hasçizmeci ise “Çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun. Ortamıza katıldınız. Millet bahçesinde yaptığımız bu tertip için büyükşehir belediyesine, liderimize teşekkür ediyoruz. Kayseri Motor Spor Kulübü, Yetim Yürekler Gülsün Derneği bir arada yaptık. Liderimizin da ortamızda olması, çocuklarımızla tanışmış olması bizi çok memnun etti. İnşallah diğer tertiplerde tekrar görüşmek isteriz” halinde konuştu.

Başkan Büyükkılıç da “İyi ki varsınız” diyerek Hasçizmeci’ye teşekkür etti.

Şenlikte miniklerin ilgisi ve sevgisi ile karşılaşan Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, yetim çocuklarla kucaklaşarak dernek gönüllüsü vatandaşlarla sohbet etti.

Yetim çocuklarla tek tek ilgilenen Lider Büyükkılıç, stant başına geçerek pamuk şekeri sardı ve çocuklara ikram etti.

Şenlikte düzenlenen aktiflikte minikler İstiklal Marşını okurken, Büyükkılıç, gözyaşları içinde İstiklal Marşı’nı okuyan bir gence eşlik etti. Genci alkışlayarak tebrik eden Lider Büyükkılıç, “Tebrik ediyoruz, alnından öpüyoruz. Senin üzere Türk gençleri olduğu sürece bayraklarımız da inmez, ezanlarımız da dinmez Allah’ın izniyle” dedi.

Çocuklar, Yetim Kardeşler Çocuk Şenliği’nde eğlenceli şovlar ve oyunlarla doyasıya eğlenirken Büyükkılıç da onların coşkusuna ortak oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir