Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimiz kazanımlarına hep sahip çıktı

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin, Adliye Meydanı’nda düzenlenen Şırnak mitinginde vatandaşlara hitap etti.

Sadece eser ve hizmet siyaseti yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz 21 yılda vatan topraklarının her karışına terimizi akıttık. Ülkenin her bireyinin hayatına olumlu istikamette dokunduk. Yaptığımız hizmetlerin en yakın şahitlerinden biri de Şırnak’tır. Gerçi Şırnak ile ortamıza girmek için her yolu deneyenler de oldu. Yalnızca Şırnak’la değil, bu bölgenin külliyen bizim ve ülkemizin bağını koparmaya çalıştılar. Hâlbuki kalpsiz bir beden olur mu? Şırnaksız, Mardinsiz, Diyarbakırsız bir Türkiye de olmaz. Geçmişte yaşanan kimi aksilikler bu gerçeği asla değiştiremez. Cumhuriyet tarihi boyunca ülkemizin pek çok yerinde insanlarımız farklı sebeplerle külfet, eziyet çekti, yokluk yaşadı. Geri kalmışlık yalnızca bu bölgenin değil, küçük bir kesim dışında milletimizin tamamının, ülkedeki her kentin bahtı yapılmak istendi. Tek parti faşizmi hem maddi mahrumiyetleriyle hem manevi eziyetleriyle bu anlayışın en başta gelen temsilcisiydi. Merhum Menderes bu gidişe ‘dur’ diyen birinci önder olarak milletimizin önüne yeni bir ufuk açtı. Darbeler, cuntalar ve vesayetler bölümüyle bu ufuk daima karartılmak istenmişse de milletimiz kazanımlarına daima sahip çıktı. Millet bununla kalmadı, yakaladığı her fırsatta tercihini ulusal iradenin güçlenmesinden yana yaparak, kazanımlarını adım adım ileriye taşıdı. Münasebetiyle bir periyoda damgasını vuran faşizan uygulamalar, sizlerle birlikte bu ülkenin inancına, kültürüne, bedellerine sahip çıkmak isteyen tüm insanların başına musallat olmuştur.”diye konuştu.

“SİZ BAKMAYIN FELAKET TELLALLIĞI YAPANLARA”

“Bölücü terör örgütü, tek parti faşizmiyle bu topraklarda kurulmaya çalışılan zulüm tertibinin sürmesi için ülkemizin başına bela edilen bir araçtır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devletin yanlışları elbette olmuştur, ancak bölücü örgüt aleni bir ihanetin, hepimizi birden maksat alan karanlık bir senaryonun maşalığını yapmıştır. Son 21 yılda gerçekleştirdiğimiz demokrasi ve kalkınma ihtilaliyle içerideki ve dışarıdaki tüm ögeleriyle biz işte bu sinsi oyunu bozduk. Artık de güney hudutlarımız boyunca oluşturmaya başladığımız güvenlik koridoruyla etrafımızdaki ateşin ülkemize sıçramasının önüne büsbütün geçiyoruz. Türkiye’yi bu ateşin içine çekmek için kullanılan terör örgütleriyle sonlarımız ortasına set çekerek hem emperyalistlere hem maşalarına aralık koyuyoruz. Elbette bu noktaya kolay gelmedik. Kendi gayretimizi, kendi imkânlarımızla yürütecek düzeye gelmek kolay olmadı. Çok fedakârlık yaptık. Hamdolsun emeklerimizin karşılığını alıyoruz” dedi.

Daha düne kadar bu ülkenin kaynaklarını sömürmek için bize uçağından tankına, helikopterinden radarına envaiçeşit savunma sanayi eseri pazarlayanların artık bizim eserlerimize talip olmaya başladığını tabir eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şayet istikrar ve itimat iklimimizin ziyan görmesine pürüz olursak, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkarsak, ortamıza fitne sokmak isteyen muhterislere fırsat vermezsek, sahip olduğumuz imkânları çok çalışarak fırsata dönüştürürsek, emin olun Allah’ın müsaadesiyle daha fazlasını gerçekleştireceğiz. Siz bakmayın felaket tellallığı yapanlara” diye konuştu.

Türkiye’nin önünün, ufkunun ve bahtının açık olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı güneşinin doğuşuna kimsenin mani olamayacağını söyledi.

“ŞIRNAK’A 100 MİLYAR LİRA KAMU YATIRIMI YAPTIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eser ve hizmet siyasetinin en somut örneklerinin kentlere yaptıkları yatırımlar olduğunun altını çizerek, bu anlayışla Şırnak’a 100 milyar lira kamu yatırımı yaptıklarını söyledi. Eğitimde 4 bin 244 adet yeni derslik inşa ettiklerini ve Şırnak Üniversitesini kente kazandırdıklarını lisana getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlik ve sporda 2 bin 476 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurtları açtıklarını, 4 gençlik merkezi, Şırnak Kent Stadyumu ile 38 spor tesisi yaptıklarını tabir etti.

Sağlıkta 545 yataklı, 8’i hastaneden oluşan toplam 64 sıhhat tesisini kente kazandırdıklarını da vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 517 yataklı Şırnak Merkez Devlet Hastanesi ile Silopi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ek binasının inşaatının devam ettiğini aktardı.

TOKİ aracılığıyla Şırnak’ta bugüne kadar 11 bin 111 konut yaptıklarını bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, projeleri kapsamında çok sayıda tünelin de yer aldığı çeşitli yol-inşa çalışmalarının sürdürüldüğüne işaret ederek, Şırnak, kent içi yolları ile Silopi, Cizre, İdil, Kumçatı ve Kasrik geçiş yollarındaki üstyapı çalışmalarını da büyük ölçüde tamamladıklarını bildirdi. Uzunluğu 179 kilometreyi bulan Nusaybin, Cizre, Silopi, Ovaköy demir yolunu elektrikli, sinyalli ve çift çizgili olarak yapmayı planladıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, planlama çalışmaları süren Nerdüş ve Şenoba Barajları ile Bazamir Göleti’ni inşa edeceklerini kaydetti.

Vatandaşların rahatı için yaylalara, mesire alanlarına içinde her türlü gereksinimi karşılayacak tesislerin yer aldığı dinlenme alanları inşa ettiklerini, yollarını yaptıklarını anlatan

Miting alanında, “Babalar kelamını fiyat dedin, tuttuğun kelamlar dünyadan uzaya yol oldu”, “Türkiye bilir, gerçek belediyecilik AK Parti’dir” yazılı Türkçe ve Kürtçe pankartlar yer aldı.

Konuşmasının akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Şırnak ve ilçe belediye lider adaylarını sahneye çağırarak tanıttı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı miting alanına gelirken yol kenarlarında bekleyen vatandaşlar karanfillerle karşıladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir