Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı yapıldı

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın başkanlık ettiği Meclis toplantısı Hürmet Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantı öncesinde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ilk olarak bütün Malatyalıların ve İslam Alemi’nin Ramazan ayını tebrik etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, göreve geldikleri günden bugüne kadar yapılan hizmet ve yatırımlardan bahsederek, 2019-2024 yılları ortasında yapılan yatırımların Malatya tarihinde yapılan yatırım ve hizmetlerden kat kat fazla olduğunu söyledi. Hizmet ve yatırım çalışmalarında her vakit meclis üyeleriyle birlik beraberlik içerisinde olduklarını ve oy birliği ile alınan kararlar doğrultusunda çalışmaların yapıldığını da söz eden Lider Gürkan, bu manada büyükşehir meclis üyelerine de emeklerinden ötürü teşekkür etti.

Başkan Gürkan’ın konuşmasının akabinde kelam alan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “5 yıllık süreci anlımızın akıyla atlattık ve duru bir formda vazifemizi teslim edeceğiz. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Liderimiz Selahattin Gürkan, Meclis’i en hoş formda çalıştırıp, Malatya’ya yararlı olma noktasında hoş çalışmalar yaptı. Meclisi’miz de bu çalışmalar için hoş çalışmalar sarf etti. Yıllara sarih olan Malatya’ya hizmetler getirdi. Doğal bu süreçte Elazığ zelzelesi, 2 yıla yakın bir mühlet pandemi ve 2023 yılında büyük bir afet yaşamamız karşın Malatya’ya hoş hizmetler kazandırmış olduk. Başta şahsınız olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Şahsı menfaatlerimizi devletim ali menfaatlerinin önünde hiçbir vakit tutmadık. Yapmış olduğumuz çalışmalar ortadadır” diye konuştu.

CHP Meclis Üyesi Günnur Tabel ise, “Büyükşehir Belediye Meclisi’nde birinci günden bu yana bizi hiç dışlamadınız. ‘Muhalefettir, bu ne anlar’ demediniz. Bizleri bütün kurullara aldınız. Sizin bu haliniz tavrınız bütün Meclis Üyesi arkadaşlarımıza ve çalışan tüm çalışanlara de yansıdı. Biz burada yürütülen tüm çalışmaları güzellikle hallettik. Zira bizim ortak paydamız Malatya. Malatya’ya yaptığınız hizmetler ismine sizlere çok teşekkür ederiz” dedi.

AK Parti Meclis Üyesi Hasan Karakaş Büyükşehir Belediye Meclisi’nin örnek bir meclis olduğunu söz ederek, “Bir devrin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu Meclis Malatya’da tarih yazdı. İktidarı ve muhalefetiyle örnek bir Meclis oldu. Meclis’imizin başkanı Büyükşehir Belediye Başkanımız değerli Selahattin Gürkan olarak Malatya’mıza bugüne kadar yapmış olduğunuz hizmetlerden ötürü Pütürgeli hemşehrilerim ismine teşekkür ediyorum. Rabbim yolunuzu, bahtınızı açık eylesin” açıklamalarında bulundu.

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt da çok önemli hizmetlere imza atıldığını söyleyerek, “Rahmetli Vahap Küçük Liderimiz sizleri çok severdi. Bizlerde sizleri çok seviyoruz. Bu süreç içerisinde çalışmalarımız hayli adil, tarafsız bir formda oldu. İlçemize yapmış olduğunuz hizmetler; yolları, kanalizasyonları, arıtma tesisleri, toplumsal tesisleri, spor kompleksleriyle takdire şayandır. Çok önemli hizmetlere imza attınız. Bu çalışmalarımızı Meclis’imizle ve şahsınızla birlikte yaptık. Yapılan çalışmalardan dolayı şahsınıza ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim” formunda konuştu.

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan ise, “Sizlerle hem Battalgazi Belediye Başkanlığı hem de Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmak üzere toplamda 10 yıl boyunca bir arada çalıştık. Her başlangıcın bir sonu vardır. Sonuçta kıymetli olan ayrılırken onurla ve gururla ayrılmaktır. Siz bunu başardınız. Bundan daha da kıymetlisi ayrımcı bir tavır içerisinde olmadınız. Bu nedenle sizlere teşekkür ederim. Yolunuz açık olsun” dedi.

Konuşmaların akabinde meclis gündem unsurlarına geçildi. Meclis gündem unsurlarının bir sonraki toplantıda görüşülmesine karar verildi. Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı II. Birleşimi ise 14 Mart 2024 Perşembe günü saat 14.00’te yapılması kararlaştırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir