Nihal Olçok’tan Yazıcıoğlu’nun oğluyla ilgili tartışma yaratacak iddia: Hasta olmasına rağmen askere aldılar

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken siyaset gündemi de her gün yeni bir açıklama ile değişiyor. Son olarak 15 Temmuz darbe teşebbüsünde eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Nihal Olçok katıldığı canlı yayında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

“SAĞLIK SORUNU OLMASINA RAĞMEN ASKERE ALINDI”

Gelecek Partisi İdare Konseyi Üyesi olan Nihal Olçok, helikopter kazasında hayatını kaybeden eski Büyük Birlik Partisi başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu ile ilgili de enteresan bir ayrıntı paylaştı. Halk TV ekranlarında konuşan Olçok, “Furkan Bey’le ilgili çok minik bir ayrıntı vermek isterim. Babası Sayın Muhsin Yazıcıoğlu öldükten sonra Furkan, sıhhat sorunu olmasına karşın askere alınmıştır, bedelliye. Sıhhat sıkıntısını buradan deklare etmek istemem. Sonra size bilahare söylerim isterseniz, ona karşın bedelliye alınmıştır.” dedi.

Sunucunun “Kendi gitmek istemiştir lakin çok” halindeki kelamlarına ise Olçok, “Sağlık lakin bu. O denli sıhhat şeyi değil yalnız, ‘mış’ üzere değil, gerçek” sözlerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET ETMİŞTİ

Furkan Yazıcıoğlu, geçtiğimiz aylarda Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etmiş ve bu görüşme ile gündeme gelmişti. Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu da evvelki gün BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının 14. yıl dönümünde oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu ile birlikte çekildiği bir fotoğrafı “Allah bana ömür verdiği sürece, rahmetlinin sevgili oğlu Fatih Furkan, yanıbaşımdan ayırmayacağım öteki bir yol arkadaşımdır” notuyla paylaşmıştı. Kılıçdaroğlu’nun paylaşımıyla gündeme gelen Fatih Furkan Yazıcıoğlu’nun CHP Sivas 1. Sıra Milletvekili aday adayı olacağı sav edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir